Vysokotlaké čištění povrchů

9. dubna 2021
Stavební produkty

Technologie čištění vodou o teplotě 85 ˚C pomocí vysokotlakého zařízení KRAKE 85 je v současné době „nejčistější“ na trhu. Optimální nastavení sacího výkonu společně se speciální hlavicí je zárukou dokonalého vyčištění povrchu, minimálního rozstřiku špinavé vody (ta se okamžitě odsává z hlavice do filtračního zařízení, kde se odděluje tuhá frakce od vody
a zbytková voda se odvádí do odpadu) a rychlého vysychání ošetřených ploch. Tím se také zkracuje doba, po které následuje oprava poničených částí povrchů.

Široké uplatnění

Technologie je vhodná při odstraňování vrstev disperzních nátěrových hmot a laků v interiéru i exteriéru. Při aplikaci se do vzduchu nedostávají kapičky špinavé vody, ani voda nestéká po zdech na podlahy. Nedochází tudíž ani k nasávání vody materiály. Velmi krátce po vyčištění povrchů můžeme aplikovat nové nátěry i bez použití speciálních izolací či impregnací. Při čištění fasád i podlah klasickou tlakovou vodou z WAPky stéká špinavá voda po fasádě a tvoří kolem zdi a na chodníku bahnitý povrch. Nová technologie odvádí špinavou vodu kalovým čerpadlem do filtru a oddělenou vyčištěnou vodou lze odvádět do kanalizace.  Co ještě umí? Smývání klihových a vápenných barev, ideální při ochraně památek, protože díky regulaci je velmi šetrnék ošetřovaným povrchům.

Moderní technologie

Odstraňování graffiti je pomocí této technologie daleko snazší, zvláště při uplatnění příslušných chemikálií. Pak se odpadní voda pouští do sudů k ekologické likvidaci.

Sanace po požárech

V interiérech je sanace složitá v tom, že po požárech je vše promočené od zásahu hasičů a zašpiněné mastnými zplodinami hoření. Při klasickém mytí většinou mastné saze na zdech rozmažeme, ale neodstraníme. S pomocí speciálních hlavic vysokotlakého čistícího zařízení KRAKE 85 rozpouštíme mastné saze a nečistoty ve zdech horkou tlakovou vodou a špínu ihned odvádíme k filtraci. Čistící efekt je okamžitý a výrazně zkracuje sanační práce v bytech.

Pečujte o střechu

Vaše střecha si zaslouží péči, prodlužíte jí tím život. Téměř všude jsou střechy vystaveny smogu, sazím a prachu. Jsou kontaminovány řasami, mechy i plísněmi. Pravidelná údržba a odstranění těchto nečistot je důležitou součástí plné funkčnosti celého obydlí či komerčního objektu. Ochranu lze provádět preventivně po odstranění nečistot ze střechy či povrchů staveb. Stačí použít vhodný nátěr proti plísni. Tím je například prostředek ANTIMOUSSE 77 z výrobní řady SCALP. Vytváří povrch, který má fungicidní a dezinfekční účinky a zabraňuje tak tvorbě řas, mechů, plísní a hub po dobu několika let.

Fasáda jako nová

Vysokotlaké čištění povrchů vyniká velkou produktivitou a mobilitou. Je vhodné pro střechy, fasády, dlažby, terasy i další prostory. Zašpiněné fasády se zelenou řasou nebo dlažby a chodníky prorostlé mechem nedělají žádnou parádu. Po odstranění těchto nečistot tlakovou vodou 80 – 140 ˚C teplou můžeme použít přípravky SCALP. Ty dokážou odstranit organické nečistoty z přírodních i umělých kamenů, cihel, betonu, teraca, barvených nebo probarvených povrchů, keramiky, pálené i betonové střešní krytiny, eternitu, ale i z hliníkových nebo eloxovaných povrchů. Čištěním povrchů  ušetříte drahocenný čas i peníze. Střechy, fasády i chodníky budou vypadat jako nové.

Graffiti na fasádě není umění

Chraňte své fasády před vandaly. Za pomoci vysokotlakého čištění a chemie SCALP odstraníme graffiti z fasády, zdí, dveří.  Technologie je vhodná pro materiály jako jsou přírodní a umělé kameny, beton, teraco, dřevo, kov i umělé hmoty. Následně ošetříme povrch nátěry, které vytvoří ochrannou vrstvu a nepropustí graffiti do podkladu. To lze pak snadno a rychle odstranit. Přípravky SCALP jsou 100%. Samostatnou kapitolou je čištění památkově chráněných objektů. Protože používaná technologie s teplotou vody (páry) až 140 ˚C je šetrná k čištěným povrchům, lze ji použít i k čištění kamenných objektů, fasád, střech a mnoha dalších.

Nejnovější aktuality

Sanace

9. dubna 2021
Stavební produkty

Sanační práce jsou důležitou částí rekonstrukcí starých domů. Specialisté firmy MMK-baustav s.r.o. je provádí ve třech oblastech: Izolace proti vodě Provádíme hydroizolace střech a hydroizolace spodní stavby objektů vč. podřezávání budov, u kterých chybí izolace proti vodě a zemní vlhkosti, …

Číst více

Historické objekty

9. dubna 2021
Stavební produkty

Památkově chráněné stavby vyžadují zvláštní stavební režim pod dohledem památkářů. MMK-baustav s.r.o. spolupracuje s firmou Terigena s.r.o. akademického sochaře a restaurátora Mgr. Marcela Hrona, která provádí speciální záchranné a revitalizační práce na objektech stavby. Památkově chráněné stavby vyžadují vždy individuální přístup a …

Číst více

Průmyslové stavby

9. dubna 2021
Stavební produkty

Komerční objekty, Skladové a výrobní haly, průmyslové areály Během krátké doby jsme schopni realizovat komplexní výstavbu komerčních objektů či skladových nebo výrobních hal. Stavíme podle potřeb našich zákazníků.Provádíme rekonstrukce a obnovu starých průmyslových staveb a areálů: Zabýváme se brownfieldy. Jen …

Číst více